Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 20 ביקורות
js_loader

עורך דין מס הכנסה

כמי שהיה ברשות המיסים ולאחר מכן ניהל מחלקת מיסים במשרד רואי חשבון כמי שליווה מאות לקוחות למול פקידי השומה, אני יודע ומכיר את החשיבות הייצוג וליווי משפטי למול פקיד השומה (מס הכנסה), ראיתי כיצד הדבר מתנהל ללא ייצוג וליווי משפטי מקצועי של עורך דין מיסים טוב.

ועל כן מתוך תחושת מחויבות ושליחות הליווי אצלי מתחיל כבר בשלב השומה הראשונית, אני מכיר את החשיבות היתרה במיצוי טיעונים משפטיים כבר בשלבים הראשונים של המפגש בין הלקוח למפקח, פקיד המס הנוגע בסוגיה.

היות שאנו עוסקים הן בסוגיות האזרחיות והן בסוגיות הפליליות אנו בוחנים את סוגית מס הבאה לפתחנו בראיה רחבה ובזהירות הנדרשת.

הטיפול של משרדנו כאמור מתחיל בשלב הראשוני ועשוי במקרים שיש בהם צורך בהמשך בירור הסוגייה בבית המשפט בהגשת ערעור מס או בייצוג בוועדות ובטריבונילים שונים אחרים.

לכל אורך הליך הטיפול בלקוח אנו שוקלים היטב את הסוגיות ואת הטענות המשפטיות בראיה של ריצה למרחקים ארוכים, מנגד במידה והדבר מתאפשר ונכון לעשות כן אנו דוגלים וחותרים לפתרון הבעיה במשרדי השומה עם הגורמים המקצועיים במס הכנסה ובמרבית המקרים מצליחים לשכנע לשמחתנו ולשביעות רצון לקוחותינו בטענות שאנו מעלים.

כאשר מדובר בעבירות מס הכנסה, הערך המוסף של משרדנו מקבל ביטוי. הידע הרב שנרכש בתחום במס בתחום האזרחי מקנה לנו יכולת להתמודד גם משמעותן של עבירות המס ולדון על חומרתן כבר בשלבים הראשוניים של החקירה בחקר העובדות המשפיעות והמיוחסות לחשדות.

משרדנו כאמור מעניק מגוון שירותים בתחום מס ההכנסה ובין השאר משרדנו פועל ומעניק שירותים שונים ומגוונים בתחום ייצוג הלקוחות במס הכנסה.

במסגרת זאת, מוענקים בין השאר השירותים הבאים :

  • כתיבת חוות דעת מקצועיות, ניהולי הליכים מקדמיים (פרה-רולינג) בסוגיות מס מורכבות תוך דגש על מתן פתרונות יצירתיים וחדשניים.
  • ייצוג בהליכים הנוגעים לנושא ניהול ספרים ופסילתם,.
  • ייצוג בוועדות השונות ובבתי המשפט, ליווי וייצוג של יחידים ותאגידים בשומות ניכויים.
  • ליווי וייצוג של יחידים ותאגידים בהליכים פלילים, חקירות מס,  משלב החקירה הראשוני, ליווי במעצרים ובשחרור ממעצרים ועד מתן שירותי ליטיגציה בבתי המשפט השונים.
  • הגשת בקשות להמרה של הליכים פליליים לכופר מס או להליכים מנהליים, קנסות מינהליים.
  • הגשת ערעורי מיסים לבתי המשפט.
  • ייצוג וליווי יחידים וחברות בדיוני שומות בפקיד השומה.

אם הגעתם לכאן, כנראה שאתם זקוקים לשירותיו של עורך דין מס הכנסה. בשורות הבאות נסקור את ארסנל השירותים שתוכלו לקבל ממשרדי עו"ד מיסים במידה וזומנתם למס הכנסה במסגרת הליכים פליליים או אזרחיים כנישומים, חשודים או עדים, לצד הדרכים שבהם עו"ד מס הכנסה יכול לסייע לכם.

עורך דין מס הכנסה
עורך דין מס הכנסה

על ארסנל השירותים שניתן לקבל ממשרד עו"ד מס הכנסה איכותי

עורך דין מס הכנסה מומלץ מספק ללקוחותיו ארסנל שירותים מגוון ונרחב, בדגש על ייצוג משפטי לנישומים ובעלי עסקים שנפתחו כנגדם אישומים בביצוע עבירות מס הכנסה מסוגים שונים, לרבות העלמת מס ועבירות הלבנת הון. בשורות הבאות נסקור את השירותים העיקריים שעורך דין מיסים מספק ללקוחותיו לצד עלותם המקובלת.

בבחירת עורך דין מס הכנסה המחיר לא הכל

אף שמחירו של עורך הדין הוא בין הפרמטרים המשמעותיים ביותר שמשפיעים על בחירת המייצג שלכם מול מס הכנסה, חשוב לזכור שטיב הייצוג המשפטי שתקבלו הוא משמעותי לא פחות.

גובה שכר טרחת עו"ד מיסים נגזר בין היתר מהוותק והניסיון המקצועי של עורך הדין בתחומו, כמו גם מהמוניטין המקצועי שעשה לעצמו וכמות ההצלחות שצבר בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות מיסוי מול מס הכנסה. בחירה בעו"ד מס הכנסה "זול" יותר לעיתים פירושה שאפשרתם לעורך דין עם ניסיון משפטי דל יותר לייצג את האינטרסים שלכם מול רשות המיסים. במצב כזה, אתם מסתכנים בהפסד בתיק שעלול לעלות לכם הרבה מעבר לסכומים שגובה עורך דין מיסים איכותי על שירותיו.

חשיבות הפנייה לעורך דין מס הכנסה מנוסה לייצוג משפטי הולם מול מס הכנסה

חוקי המס והוראות המס השונות במדינת ישראל, מחייבים כל תושב מעל גיל 18 בדיווח על הכנסותיו לרשויות המס ותשלום שיעור מסוים מתוך ההכנסות הללו, לקופת המדינה, על ידי העברתן למס הכנסה.

אולם ישנם מי שפועלים באופן מכוון כדי להטעות את מס הכנסה, בניסיון להפחית את סכום המיסים שהם מעבירים אל רשות המיסים. יחד עם זאת, רוב האנשים מנסים לשלם את מיסיהם כחוק, אך לעיתים מבצעים טעויות תמימות אשר עלולות להעמידם במצב לא פשוט מול רשות המיסים.

אם גם אתם הגעתם למצב כזה, מטבע הדברים תרצו שלצדכם יעמוד עורך דין המתמחה בחוקי המיסוי במישור האזרחי והפלילי. זהו תחום התמחותו של עורך דין מס הכנסה, אשר פועל להוכיח את ניקיון כפם של מיוצגיו לרשות המיסים ואת תום לבם גם במידה וביצעו טעויות בדיווח או בתשלום המיסים המוטלים עליכם.

מאחר וחוקי המס בארץ הם מסועפים ומורכבים מאוד, לא פשוט להוכיח באופן עצמאי כי טעויות בדיווח או בתשלום המיסים לא בוצעו בכוונת מכוון מצד הנישום. כאן בדיוק נכנס לתמונה עורך דין מס הכנסה.

למה לפנות דווקא לעורך דין מס הכנסה ולא לרואה חשבון או יועץ מס?

ישנם אנשים שתוהים ובצדק, מדוע בכל הנוגע להתנהלות מול מס הכנסה יש לפנות דווקא לעורך דין מס הכנסה ולא לרואה חשבון מוסמך או יועץ מס, ובפרט כאשר ממילא הם משלמים שכר טרחה לרואה חשבון / יועץ מס אשר מנהלים את התיק שלהם במס הכנסה בשגרה.

התשובה היא שישנם מצבים מורכבים שבהם רשות המיסים מבצעת ביקורת פתע בעסק ומוצאת ליקויים יוצאי דופן, מציגה לנישום דרישת חיוב גבוהה מאוד, ו/או מזמנת נישומים לחקירה פלילית. כל המצבים החריגים הללו מחייבים ייצוג משפטי נאות מעורך דין מס הכנסה.

במצבים כגון אלו, ישנו הבדל משמעותי בין הסתייעות בעורך דין מיסים לבין פנייה לרואה חשבון או יועץ מס. כאשר עסקינן בשמירה על הזכויות המשפטיות שלכם מול מס הכנסה, הניסיון מעיד על כך שלהתמחותו של עו"ד מס הכנסה בדיני המיסוי בדגש על חוקי מס הכנסה, לצד ניסיונו בניהול תיקים פליליים או אזרחיים מול רשות המיסים – ישנה תרומה משמעותית יותר להגנה על זכויותיהם של חשודים ונאשמים בעבירות מס. זאת הן בפן המשפטי והן בפן הפיננסי.

בהקשר זה, חשוב לא פחות לציין, כי על עורך דין מס הכנסה – בשונה מרואה חשבון, חל חיסיון משפטי בנוגע לכל המידע הנמסר לו בידי מיוצגיו. לעומת זאת על רואי חשבון או יועצי מס, כמו גם מנהלי חשבונות – לא חל חיסיון כזה.

איך לבחור עורך דין מס הכנסה טוב?

כאשר אתם מחפשים עורך דין מס הכנסה שייצג אתכם בהליכים אזרחיים או הליכים פליליים מול רשות המיסים, עליכם לברר בראש ובראשונה, מהי מידת ההיכרות של עו"ד זה עם מערכת המס בישראל. ייצוג משפטי איכותי מול מס הכנסה מצריך היכרות מעמיקה של דיני המס כמו גם היכרות של המערכת עצמה ונושאי המשרות בה. זאת משום שבמקרים רבים, די בפנייה לגורם הלא נכון במס הכנסה, כדי לחבל במאמצים לפתור את המחלוקת שנוצרה בין רשות המיסים לבין הנישום או בעל העסק.

יתרה מכך, חשוב גם לברר מראש האם עורך הדין שאת שירותיו אתם שוקלים לשכור, עוסק בדיני המיסים כתחום עיסוק מרכזי או שזהו אחד מבין תחומי עיסוק רבים שהוא מטפל בהם. חשיבות ההתמחות הספציפית בתחום המיסים, נגזרת מכך שמדובר בעולם משפטי מורכב ונרחב המחייב את עורך הדין לידע מעמיק וניסיון בכמה דיסציפלינות משיקות, ובכללן תחום החשבונאות.

עורך דין המחלק את זמנו בייצוג לקוחות בתחומים משפטיים אחרים, לא בהכרח יצבור ניסיון ספציפי ומעמיק דיה בתחום המיסים. בהקשר זה עליכם גם לברר עם עורך הדין מה הוותק שלו כעורך דין מס הכנסה ואילו הצלחות צבר בתיקים דומים לשלכם.

כללי הזהב למציאת עורך דין מס הכנסה מומלץ

בבחירת עו"ד מס הכנסה, חיפוש המלצות הוא אמצעי חיוני ביותר שיוכל לסייע לכם מאוד במציאת עורך הדין המקצועי, המומלץ והמתאים ביותר לייצג אתכם. במקרים לא מעטים, המלצה אמינה של חבר קרוב, בן משפחה, מכר או עמית לעבודה, מסייעת במציאת עורך הדין הטוב ביותר לביצוע המלאכה.

יחד עם זאת, כיום ניתן למצוא המלצות על עורכי דין מתחום המיסים גם במקומות נוספים, בדגש על המלצות באינטרנט. לשם כך מומלץ לבדוק את ההמלצות על עורכי דין מתחום המיסים באתרי השוואת בעלי מקצוע באינטרנט, כמו גם בגוגל ובמדיה החברתית.

כך תבחרו  בעורך דין מס הכנסה מעולה המוסמך לספק סיוע משפטי איכותי במקרה שלכם

ככלל, כאשר נדרש סיוע משפטי מול מס הכנסה בישראל, חשוב לפנות לעו"ד שמתמחה בנושאים שגרתיים יותר הנוגעים להתנהלות השוטפות מול רשויות המס, ובכלל זה: ניהול ספרים, הוצאת חשבוניות וקבלות כחוק, הגשת ערעורים בתיקי מס, הגשת דוחות מס, חוקי השומה ועוד.

אולם בחיפוש אחר עורך דין מס הכנסה, חשוב קודם כל להבין מהו הצורך הספציפי שלכם. אם אתם זקוקים לסיוע בתכנון מס המתבצע תוך עמידה בהוראות החוק – עורך דין מיסים בעל התמחות בתכנון מס, הוא הכתובת עבורכם. כך גם במידה ומס הכנסה מעמיד למבחן מהלך של תכנון מס שבוצע זה מכבר, ודרושה לכם חוות דעת מקצועית של עורך דין מיסים כדי להוכיח את תקינותו של המהלך שביצעתם מבחינה חוקית.

מאמרים באותו נושא

עבודה בכסף שחור
עבודה בכסף שחור

הביטוי "כסף שחור" ניתן לכסף שניתן בתמורה לשירות או לנכס וההכנסה לגביו לא הוצהר לרשויות המס. השימוש בכסף שחור היה עד לא מכבר בעיקר בכסף

קרא עוד »
מהי "שומת 00"? עו"ד משה קריסי
מהי "שומת 00"?

כעורך דין מיסים, אני נתקל בשאלה מהי "שומת 00"? על בסיס יומיומי, כאשר נישומים פונים אליי לאחר שקיבלו שומה כזו מרשות המיסים. אם גם אתם

קרא עוד »
חקירות מס
חקירות מס

היום שבו חוקרי מס הכנסה דופקים על דלתו של נישום המואשם בעבירות מס, והוא מבין שנפתחה חקירת מס כנגדו, הוא מסוג הימים שלאחריהם, שום דבר

קרא עוד »
מיסוי חברות ותאגידים

תאגידים בישראל, כמו במדינות רבות אחרות בעולם, חייבים לשלם מס הכנסה על רווחיהם אם הם בנויים כחברה בע"מ. מס זה מכונה בדרך כלל מס חברות.

קרא עוד »
עורך דין מס הכנסה בהרצליה
עורך דין מס הכנסה בהרצליה

אם אתם מתגוררים באזור הרצליה והסביבה ומחפשים עורך דין טוב לענייני מס הכנסה, ודאי גיליתם שמדובר באתגר. אולם חשוב להשקיע בתהליך החיפוש כדי להבטיח שהזכויות

קרא עוד »
ייעוץ מס הכנסה
ייעוץ מס הכנסה

בכל הקשור לתחומי המס השונים וייעוץ מס, מקובל לחשוב על פניה לרואה חשבון. אולם חשוב להכיר את תחומי העיסוק של עורך דין מיסים המספק ייעוץ

קרא עוד »
עדכוני המס בצל הקורונה
עדכוני המס בצל הקורונה

מצורף לנוחיותכם, מספר הנחיות והקלות שניתנו על ידי רשות המיסים לאור התקופה שבה אנו מצויים, אנו ממליצים לעקוב אחר ההנחיות ולפעול על פיהם, אנו נעדכן

קרא עוד »
התיישנות שומה מס הכנסה
התיישנות שומה מס הכנסה

התיישנות בדיני מיסים שונה מדינים אחרים הקובעים תקופות התיישנות, לגבי התיישנות במיסים נקבע על ידי משפט שנדרשת וודאות, בפקודת מס הכנסה ישנם סעיפים המסדירים את

קרא עוד »
העלמת הכנסות
העלמת הכנסות

על העלמות מס ומשבר הקורונה בעקבות מגיפת הקורונה והתפשטות המגפה, הוחל סגר ועסקים רבים נקלעו שלא בטובתם לקשיים כלכליים אשר מאיימים על המשך קיומו של

קרא עוד »
מהו מס חברות?
מהו מס חברות?

במאמר זה  נלמד על המס המוטל על חברה, על השוני בין המס המוטל על יחיד והמס המוטל על החברה, על היתרונות והחסרונות.רבים השוקלים הקמת חברה

קרא עוד »
עונש על העלמת מס
עונש על העלמת מס

עבירות מס – הענישה וכיצד מתמודדים? עבירות מס הן עבירות שבשנים האחרונות הענישה לגביהן הוחמרה באופן משמעותי. החמרת הענישה היא פועל יוצא של מאבק ארוך

קרא עוד »
ייצוג מול רשויות המס
ייצוג מול רשויות המס

תפקידו של המייצג ברשויות המס למיצג למול רשויות מס תפקיד משמעותי, המייצג הוא מעין האיש שעומד והמקשר בין עולמות שונים וזרים, המייצג הוא זה שעומד

קרא עוד »
סנקציות על פסילת ספרים
סנקציות על פסילת ספרים

במאמרים קודמים שפרסמנו התייחסנו למהלכה של ביקורת ספרים ונגענו בקצרה לגבי ההשלכות שעשויות להיות על בעל העסק שספריו נפסלו על ידי פקיד השומה ו/או מנהל

קרא עוד »
הליכי השגה וערעור במיסים
הליכי השגה וערעור במיסים

הליכי השגה וערעור במיסים ומדוע כדאי לערב עו"ד מיסים כבר בשלבים הראשונים בעלי עסקים, יחידים וחברות אשר מנהלים תיקים ברשויות במס לעיתים מתבקשים על ידי

קרא עוד »
שומה עצמית
שומה עצמית

רבים  מהאזרחים נתקלים במהלך חיי העבודה והעסקים במושג שומה עצמית וזאת כאשר הם מגישים לרשויות דוחות, דו"ח שנתי מס הכנסה או דיווח למס שבח על

קרא עוד »
התיישנות בעבירות מס
התיישנות בעבירות מס

הנושא של התיישנות עבירות מס הוא נושא מרתק וזאת בשל השוני בהתייחסות בין חוקי המס השונים, וההשוואה לחוק העונשין. היחס שמקבלת כל עבירה בחוקי המס

קרא עוד »
תשלום כופר מס הכנסה
תשלום כופר מס הכנסה

ההחלטה על הטלת כופר מס היא החלטה המתבצעת על פי סמכות המוקנית למנהל רשות המיסים להמיר, אישום פלילי בגין  עבירת מס תמורת תשלום כופר מס, במסגרת

קרא עוד »