Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 20 ביקורות
js_loader

תפקידו של עורך דין בתחום המס בניהול מיסוי רילוקיישן

מעבר בין מדינות הוא הרפתקה מרגשת, אך כזו הטומנת בחובה גם אתגרים רבים, ביניהם ניהול של היבטי המיסוי הנוגעים למעבר לחו"ל. בהקשר זה, גם טעויות קטנות עלולות להוביל להפסדים כספיים משמעותיים, סיבוכים בירוקרטיים ואף סנקציות כלכליות שונות. כאן נכנס לתמונה עורך דין המתמחה בתחום המס.
עורך דין מיסים המנוסה בתחום המיסוי הבין לאומי, יוכל לסייע לכם לתכנן את היבטי המיסוי הנוגעים למעבר למדינה זרה בצורה אופטימלית, לעזור בהכנה של כל הדיווחים הנדרשים לרשויות המס וייצג אתכם במקרה הצורך.
במאמר זה נדון בהרחבה באופי תפקידו של עורך דין בתחום המס בניהול מיסוי רילוקיישן, בחשיבות הסיוע המשפטי בנושאים אלו ונספק לכם טיפים חשובים להצלחה במציאת עורך הדין המתאים למשימה.

 

על תפקידו של עורך דין בתחום המס בניהול מיסוי רילוקיישן מוצלח

מעבר בין מדינות כרוך בהיבטים משפטיים ומיסויים רבים, הן עבור העובד המועבר והן עבור החברה המעסיקה. כאן באה לידי ביטוי חשיבות תפקידו של עורך דין בתחום המס בניהול מיסוי רילוקיישן. שכן ניהול מיסוי רילוקיישן נכון ומקצועי יכול לחסוך סכומים משמעותיים ולמנוע סיבוכים בירוקרטיים ומיסויים רבים.

לעורך דין המתמחה בתחום המס יש תפקיד מרכזי בניהול מיסוי רילוקיישן, המתבטא בהקשרים הבאים:

 1. תכנון מס:

עורך הדין יבחן את נסיבות העובד והחברה ויספק ייעוץ משפטי ומיסוי מקיף בנוגע לתכנון מיסוי רילוקיישן אופטימלי. הוא ינתח את ההסכמים בין העובד לחברה, יבחן את תנאי העסקה ויבחן את ההשלכות המיסויות של כל סעיף. בהתאם לכל אלו, עורך הדין ימליץ על מבנים עסקיים ופתרונות חלופיים שעשויים להביא לחיסכון משמעותי במס.

 1. הכנת דיווחים:

עורך הדין יסייע בהכנת כל הדיווחים הנדרשים לרשויות המס בישראל ובמדינת היעד.
הוא יבטיח שהדיווחים יהיו מדויקים ומלאים, תוך עמידה בכללים ובדרישות החוק.
בהמשך לכך, עורך הדין ייצג את העובד או החברה מול רשויות המס, במקרה הצורך.

 1. ייעוץ בנוגע למיסוי בינלאומי:

עורך הדין יספק ייעוץ בנוגע להסכמי מיסוי כפול, אמנות מס בינלאומיות וחקיקה מקומית רלוונטית. הוא יבחן את ההשלכות המיסויות של המעבר לחו"ל, על ההכנסות, הנכסים וההשקעות של העובד. לבסוף, עורך הדין יסייע לעובד המתכנן לעבור למדינה זרה, בהשגת אישורים ופטורים ממס, ככל הנדרש.

 1. ליווי משפטי:

עורך הדין ילווה את העובד לאורך כל תהליך הרילוקיישן ויספק לו מענה משפטי לכל שאלה או בעיה. הוא יסייע לו בהתמודדות עם בירוקרטיה ובהליכים משפטיים מול רשויות במדינה זרה. בנוסף לכך, עורך הדין יגן על זכויותיו של העובד ויוודא שזכויותיו המיסויות נשמרות.

 1. מיסוי של נכסים: עורך הדין יכול לסייע במיסוי של נכסים שמועברים למדינה אחרת בתהליך הרילוקיישן, כגון נדל"ן, מניות וחשבונות בנק.
 2. מיסוי של ירושה: עורך הדין יכול לסייע גם בהקשרי מיסוי של ירושה במקרה של אדם שנפטר במדינה זרה.
 3. מיסוי של עסקים: עורך דין מיסים יכול לסייע בתהליכים הכרוכים גם בהקמת עסק במדינה זרה, בתכנון מס ובניהול היבטי המיסוי העסקי, באופן תקין ואפקטיבי.

בקצרה, ניהול מיסוי רילוקיישן נכון ומקצועי יכול לחסוך סכומים משמעותיים ולמנוע סיבוכים בירוקרטיים ומיסויים. עורך דין המתמחה בתחום המס יכול לסייע רבות הן לעובד המועבר לחו"ל והן לחברה המעסיקה, הן בתכנון מס אופטימלי והן בהתמודדות עם ההיבטים המשפטיים והמיסויים של המעבר.

 

כיצד לגשת אל הנושא של מיסוי רילוקיישן בתבונה?

להלן כמה טיפים לניהול מיסוי רילוקיישן מוצלח:

 • התחילו לתכנן מוקדם ככל האפשר – ככל שתתחילו לתכנן מוקדם יותר, כך יהיה לכם יותר זמן למצוא פתרונות חיסכון במס ולייעל את תהליך הרילוקיישן.
 • אספו את כל המסמכים הרלוונטיים מבעוד מועד – ודאו שיש לכם את כל המסמכים הדרושים לצורך דיווחים לרשויות המס, כגון חוזי עבודה, אישורי עבודה, דיווחי מס קודמים ועוד.
 • היו בקשר עם עורך דין מס מומחה למיסוי רילוקיישן – עורך דין מומחה בתחום המס הבין לאומי יוכל לסייע לכם בכל היבטי מיסוי הרילוקיישן ולוודא שזכויותיכם נשמרות בתהליך.

כפי שאתם לבטח מבינים, בחירת עורך דין מומחה למיסוי רילוקיישן היא החלטה חשובה שתשפיע רבות על הצלחת המעבר שלכם ולכן בשורות הבאות נכוון אתכם למציאת עורך הדין הנכון לליווי התהליך המורכב הזה.

 

איך לבחור עורך דין טוב בתחום המס בניהול מיסוי רילוקיישן?

להלן כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את עורך הדין המתאים להסדרת היבטי המיסוי הקשורים בתהליך הרילוקיישן המתוכנן:

 • ניסיון: ודאו שעורך הדין בעל ניסיון רב בניהול מיסוי רילוקיישן. עדיף לבחור עורך דין בעל ניסיון רב במקרים דומים למקרה שלכם.
 • מומחיות: ודאו שעורך הדין מתמחה בתחום המיסוי הבינלאומי. חשוב לבחור עורך דין בעל ידע מעמיק בחוקי המס של המדינה אליה אתם עוברים.
 • מוניטין: בדקו את המוניטין של עורך הדין בטרם תתחייבו לעבוד עמו. קראו חוות דעת של לקוחות קודמים ובררו האם הוא מוכר ומוערך בקהילה המקצועית.
 • קשר אישי: חשוב לבחור עורך דין שאתם מרגישים בנוח איתו ועם גישתו המקצועית. ודאו שאתם יכולים לתקשר איתו בצורה פתוחה ואמינה.

בנוסף, על מנת לבחור עורך דין מיסים מיומן שיסייע לכם לצלוח את תהליך הרילוקיישן בצורה חלקה ונוחה, כדאי לשאול את עורך הדין את השאלות הבאות:

 • מהו הניסיון שלך בניהול מיסוי רילוקיישן?
 • באילו מדינות אתה מתמחה?
 • מהם השירותים שאתה מציע?
 • מהן העלויות שלך?
 • באיזה אופן אתה עובד עם לקוחות?
 • באילו שעות אתה זמין? (חיוני במיוחד למי שמבצעים רילוקיישן למדינה שבה הפרשי השעות מול ישראל הם משמעותיים)

חשוב לזכור: בחירת עורך דין לענייני מיסים ובכלל, היא בסופו של יום, החלטה אישית. לכן חשוב שתיקחו את הזמן שלכם, תעשו מחקר ותבחרו את עורך הדין שאתם סומכים עליו ומרגישים הכי בנוח איתו – הן בפן המקצועי והן בפן האישי.

 

תפקידו של עורך דין בתחום המס בניהול מיסוי רילוקיישן – סיכום

מעבר בין מדינות כרוך בהיבטים משפטיים וכלכליים רבים, הן עבור העובד המתעתד להעתיק את משכנו לחו"ל והן עבור החברה המעסיקה אותו. בין ההיבטים הכלכליים שלא תמיד נותנים עליהם את הדעת בתהליך מורכב זה, ישנו נושא המיסוי ברילוקיישן. תפקידו של עורך דין בתחום המס בניהול מיסוי רילוקיישן, הוא אפוא, לסייע לישראלי העובר לחו"ל לחסוך בסכומי כסף משמעותיים ולמנוע סיבוכים בירוקרטיים ומיסויים בלתי רצויים.

עורך דין המתמחה בתחום המס יכול לסייע רבות בנושאים כמו תכנון מס אופטימלי, הכנת דיווחים לרשויות המס הרלוונטיות, ייעוץ בנוגע למיסוי בינלאומי וכמובן, גם להציע ליווי משפטי לאורך כל תהליך הרילוקיישן.

משרד עורכי הדין משה קריסי מתמחה בתחום המיסוי ובעל ניסיון רב בניהול מיסוי רילוקיישן. אנו מציעים שירות מקצועי ואישי, תוך הקפדה על מתן יחס אישי לכל לקוח.

לפרטים נוספים ולקבלת ייעוץ משפטי ממשרדנו, צרו קשר עוד היום ונשוחח!