Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 20 ביקורות
js_loader

עורך דין חשבוניות פיקטיביות

עוסקים מורשים, (עצמאים בעלי חברות ואף בעלי תפקידים בחברה) אשר זקוקים לייעוץ משפטי או ייצוג משפטי על ידי עורך דין חשבוניות פיקטיביות, הגעתם למקום הנכון. כאן תוכלו לקבל מידע מקיף על אודות דיני מיסים, חשבוניות פיקטיביות ומשמעותן בחוק ועל בחירה של עורך דין מיסים מומחה, לייעוץ וייצוג משפטי בתחום זה. להלן, כמה כללי ברזל וטיפים שחשוב להכיר.

תחום דיני המיסים – נא להכיר

דיני מיסים הוא מענפי המשפטי (דיני המס כוללים: מס ערך מוסף, מס הכנסה, מיסוי מקרקעין, מכס ועוד על חוקיהם ותקנותיהם השונים). מדובר על תחום משפטי רחב ומסועף שאינו מוכר לרוב ציבור העצמאים, מטרתם של דיני המיסים היא הסדרת המערכת הכלכלית לכדי מערכת משפטית שמטרתה לשמור על החוק בענייני כספים ולהסדיר את ענייני תשלומי המס במדינת ישראל, עבור כלל התושבים, הן ציבור השכירים והן ציבור העצמאים, פגיעה או עבירה בתחום זה תחשב כפגיעה בקופה הציבורית ומשמעותה חמורה.

עבירה שתעבר  בתחום ובאחד מענפי המס במס יכולה אף להיחשב עבירה הקשורה הלבנת הון, הטיפול המשפטי בעבירות מס יכול שיסתיים ברשויות המס המחלקות המשפטיות ויש שתגיע לידי בית משפט העוסק בדיני מיסים, לצורך כך כאשר ישנה מחלוקת משפטית אזרחית או פלילית בין האזרח, העוסק מורדה להין רשויות המס יש צורך לקבל ייצוג משפטי על ידי עו"ד מיסים המומחה בתחום זה.

הפצת חשבוניות מס פיקטיביות

מהן חשבוניות מס פיקטיביות?

סביר להניח שאם הגעתם למאמר זה, אתם כבר מכירים את המושג חשבונית מס פיקטיבית, ובכל זאת כדאי להתעכב עליו ולו במעט כדי להסדיר את ההגדרה בתחום. ההגדרה הפכה למושג משפטי מוכר, אשר בגינו פונים בשנים האחרונות עוסקים מורשים רבים לכדי ייעוץ משפטי.

עורך דין חשבוניות פיקטיביות
עורך דין חשבוניות פיקטיביות

חשבונית מס פיקטיבית הינה, חשבונית מס אשר ניתנת בגין עסקה שלא בוצעה. כלומר הן נותן השירות והן מקבל השירות מודעים לאי קיום העסקה ובכל זאת מוציאים חשבונית מס בגינה אשר מדווחת בשלב מאוחר יותר למס ערך מוסף במסגרת הדיווחים המוטלים על העוסק.

הסיכון בכך הוא שמס ערך מוסף יעלה על החשבונית כפיקטיבית ובשל כך יוזמן העוסק המורשה למשרדי מע״מ או למשרדי חקירות מס לצורך חקירה ובדיקה, לתוצאות החקירה ו/או הבדיקה משמעויות אזרחיות ופליליות כבדות באם יוכח החשד בשימוש בחשבונית מס פיקטיבית.

מדוע מדובר על עוסק מורשה?

שאנו מדברים על חשבונית מס פיקטיבית אנו בדרך כלל מדברים על עוסק מורשה. בעלי עסק עצמאי מתחלקים לעוסק פטור ועוסק מורשה על ידי גודל ההכנסה המגיעה לידיהם בהתאם להגדרות חוק מע״מ והתקנות הקשורות בכך.

מעל סכום מסוים (מדובר על מאות אלפים), מחויב העצמאי להתנהל כעוסק מורשה, דהיינו פעילות מול עוסק חייבת בכל מקרה של נתינת שירות או מכר תשלום במס ערך מוסך האמור להיות מועברת על ידי העוסק המורשה לרשות מס ערך מוסף. לכן חשבונית מס כוונתה משמעותה חשבונית שכלול/מתווסף לה מס המשולם לידי הרשות הנ"ל, לעומת זאת עוסק פטור אינו מחויב בתשלום לרשות זו.

התשלום לרשות זו יכול לגרור אלפי עד עשרות אלפי שקלים (ויותר מכך), כתלות ברווח המתקבל ובהוצאות העסק (על ענין זה נעמוד בהמשך) דבר שלעיתים רבות בניהול לא נכון גורם לבעיה תזרימית ולקשיי מימון חמורים.

סוג נוסף של חשבונית פיקטיבית – חשבונית מס פיקטיבית מנופחת

בראשית המאמר דיברנו על חשבוניות מס פיקטיבית הקלאסית שלגביה נאמר שבגינה לא ניתן שיורת או מכירה כלל והיא חשבונית מס כמשמעותה. חשבונית מס מנופחת הינה סוג נוסף של חשבונית מס פיקטיבית אשר פועלת בצורה שונה במקצת.

מדובר על חשבונית אשר ניתנה בגין עסקה שבוצעה בפועל, אולם הסכום הרשום על החשבונית עצמה הינו גדול מזה ששולם בפועל, לרוב בצורה מנופחת או מוגזמת. זאת על מנת לאפשר קיזוז של מס מסוג שונה בגין חשבונית זו ובכך מרוויח העוסק המורשה שלא כדין על העסקה.

חשבונית מס זרה

חשבונית מס זרה היא חשבונית שגם היא נחשבת פיקטיבית אך המקרה שלה שונה, מדובר במקרה בו נעשית עסקה אמיתית, השירות ניתן בפועל או בוצע מכר אך זהות הצד נותן השירות או המכר בפועל אינו זהה למוציא החשבונית, במקרים מסויימים מדובר בעסקה בה שני הצדדים מודעים אך ייתכן מקירם כי הצד המקבל אינו מודע כי מדובר בחשבונית מס זרה שאינה מותרת בקיזוז מס, כיצד להיזהר ולהימנע ממקרה שכזה אנו ממליצים לקרוא את המאמר באתרנו הנוגע לדבר.( קישור פנימי).

חשבוניות מס פיקטיביות ורשויות החוק

אם הגעתם לכאן ואתם מחפשים עורך דין חשבוניות פיקטיביות, סביר להניח שאותרתם על ידי רשויות החוק בגין עבירה של הוצאת חשבוניות מס פיקטיביות או קיזוז חשבוניות פיקטיביות. הפצה ו/או קיזוז של חשבוניות מס כאלה אינה חוקית, והיקף התופעה גדל בצורה רחבת מימדים בשנים האחרונות. ייתכן כי רשות המס ערכה ביקורת בעסק שלכם או שעקבה אחר מקור החשבוניות.

כך או כך, ייתכן שתקבלו או קיבלתם זימון לחקירה ו/או ביקורת במשרדי מס ערף מוסף, חשד המתגבש לידי עבירה במהלך חקירה/הליך ביקורת עשוי להוביל לבסוף לכדי הגשת כתב אישום פלילי בגין עבירות מס חמורות כאשר קודם לכן יערך שימוע למול רשויות המס ו/או פרקליטות המדינה תלוי בנסיבות ו/או פרטי המקרה.

העונשים המתקבלים עבור עבירות אלה יכולים להגיע לידי קנסות כבדים ובמקרים בהן מדובר בעבירות בהיקפים גדולים או המקרה עצמו חמור לכשעצמו בדרך הפעולה ומספר המעורבים עשוי להוביל לכדי כתב אישום העשוי להסתיים  גם במאסר או שלילת רישיון העסק וסנקציות כלכליות חמורות ואף לעבירות שבתחום ההלבנת ההון לרבות הסנקציות והסעדים הקבועים בחוק (חילוט וכיוצ׳). לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי מקיף והולם מעורך דין חשבוניות פיקטיביות אשר מגיע מתחום דיני מיסים ומבין בתחום הכלכלי והמשפטי בעניין זה.

חשיבות הפניה לעורך דין מיסים הבקיא בתחום חשוב כבר משלב הבדיקה ו/או פתיחת החקירה היות שגורל התיק עשוי להיות מוכרע כבר בשלב זה, גם אם זה לא נעשה אין ספק כי בשלב שימוע, שהוא צעד לפני הגשת כתב האישום פנו לעורך דין, המלצתנו כי כבר בתחילת האירוע פנו לעורך דין מיסים הבקיא תחום וקבלו ייצוג בזמן. יש לזכור רשות המיסים מעוניינת מאוד לתפוס עברייני מס, והיא לא תוותר בקלות גם אם אתם משוכנעים כי לא עוול בכפכם במידה ולא קיבלתם ייעוץ נכון או ייעוץ כלל.

הערכות לביקורות של רשויות המס

רשות המס עורכת ביקורות כפעם בשנה על עסקים שונים. בעבר רוב הביקורות היו מתואמות אולם בשנים האחרונות הולכת וגדלה התופעה של ביקורות פתע רבות. לפי החוק, הסמכות להיכנס לחצריו של בעל עסק, לדרוש מסמכים וידיעות קבוע בדיני המס השונים, במקרים שיש משמעות לאלמנט ההפתעה ולקיחת מסכמים תצטייד הרשות בצו חיפוש ומעצרמבית משפט שיעניק לה במקרים אלה סמכויות נרחבות, במקרה שרשויות המס מגיעות לבית העסק מחוייב בעל העסק להכניס את נציגי המס פנימה ולאפשר להם לערוך את הביקורת. שתי המלצות בעניין זה:

הערכו לביקורת מבעוד מועד  תמיד היו מוכנים לביקורת פתע!

  1. דאגו לסדר את החשבוניות והקבלות ולמצוא להן מקור עבור עסקה שבוצעה בפועל. ניתן וכדאי להיעזר ברואה חשבון שידאג לסדר בחשבונות שלכם. שוחחו עימו בזמן אמת במידת הצורך.
  2. פנו לעורך דין לחשבוניות פיקטיביות או דיני מיסים במידה וחשתם כי הביקורת בוצעה באופן שפגע בכם או בשמכם הטוב, במידה ונעשתה בניגוד לחוק, או במידה ואתם חשים שהואשמתם בסעיף כלשהו על לא עוול בכפכם, וגם במידה שאתם יודעים כי ביצעתם עבירה והינכם מעוניינים בייעוץ עורך דין מיסים כאשר על ייעוץ זה מוטל חיסיון.

בחירת עורך דין חשבוניות פיקטיביות

במידה ונערכה בעסק שלכם ביקורת בלתי הולמת על ידי נציגי רשות המיסים כדאי לקבל ייעוץ משפטי בכדי לראות האם ישנה עילה לתביעה משפטית או ייצוג משפטי. בנוסף לכך, אם נקראתם לחקירה/ ביקורת על ידי נציגי המס, במיוחד אם מדובר על חשד של שימוש בחשבוניות פיקטיביות, אנו ממליצים על פנייה מיידית לעו"ד חשבוניות פיקטיביות, ברגע קבלת הזימון..

ככלל וזאת המלצתנו הנוספת, כאשר מדובר בעסק שמגלגל סכומי כסף גדולים, כדאי שתמיד יהיה ברקע ליווי של עורך דין מיסים בנוסף לרואה החשבון, וזאת במידה ותזדקקו לייעוץ מידי, במיוחד הדבר נכון לגבי ענפים שבהם השימוש בחשבוניות מס פיקטיביות הוא רחב. כיצד לבחור עורך דין חשבוניות פיקטיביות שיהיה יעיל ומיטבי עבורכם? הנה כמה עצות שימושיות:

הפנייה על ידי רואה החשבון

רוב בעלי העסקים העצמאיים עובדים עם רואי חשבון צמודים. רואי החשבון מקושרים פעמים רבות לעורכי דין חשבוניות פיקטיביות ואף עובדים בצמידות עימם. היוועצו עם רואה החשבון שלכם. פנייה לעו"ד חשבוניות פיקטיביות שעובד בצמוד לרואה החשבון יכולה לייעל באופן משמעותי את העבודה המשותפת והייצוג אל מול מערכת המשפט ורשויות המס.

בחירת עורך דין מומחה בעל ניסיון מוכח

כשמדובר על מקרה של ייצוג משפטי בתחום הכספים, תרצו לקבל את הייצוג הטוב ביותר על ידי עורך דין חשבוניות פיקטיביות מומחה בתחום. אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר עבורכם, כיוון שמדובר בעבירות שמשמעותן עונש כספי גדול ונשיאה בדין.

ביחרו עו"ד חשבוניות פיקטיביות בעל ניסיון מוכח, אשר התרשמתם שהינו מכיר את התחום הנ"ל על בוריו ואף זכה בתיקים מסוג אלה. כיצד ניתן לדעת? הסתכלו על כמה פרמטרים ואל תהססו לשאול:

  • ניסיון מקצועי בתחום חשבוניות פיקטיביות – המלצות – בין אם באינטרנט, על ידי קרובים, או על ידי בעלי מקצוע אחרים.
  • ותק בעבודה של העו"ד ובתחום המיסים – היותו של משרד עורכי הדין מוכר ברשויות המס, היותו של עורך דין המסים יוצא רשויות המס במקרים רבים יש לו ערך שלא יסולא בפז.

בחירה מהיבט כלכלי

עורך דין חשבוניות פיקטיביות יכול לחסוך לכם תיק משפטי שלם ובשל כך מאות אלפי שקלים ואף יותר מכך . העצה שלנו – היא לא לחסוך כסף על עורך הדין, אם השתכנעתם שמדובר בעו"ד מקצועי ובעל שם מוכר. יתרה מזו, אם נמצאתם זכאים בתיק, תוכלו לעיתים לבקש הוצאות משפט בגינו ולפעמים דבר זה יכול לחסוך לכם את עלות שכר הטרחה של העו"ד.

ממש כמו שתהיו מוכנים לשלם לרואה חשבון שיחסוך לכם אלפי שקלים, כך גם בבחירת עו"ד חשבוניות פיקטיביות.

ייצוגיות ואדיבות

נדבך נוסף בבחירת עורך דין חשבוניות פיקטיביות היא רמת השירות, האדיבות ובמקצועיות. תרצו להרגיש מוגנים ולהגיד את אשר על ליבכם. מדובר בסיטואציה משפטית שיכולה להיות מערערת ומטלטלת ותרצו לבחור בעו"ד שיעמוד לצידכם וייתן לכם גב ותחושה נינוחה. לכו אחר תחושה זו!

עו"ד משה קריסי ושות׳

אם הגעתם עד לכאן סימן שאתם זקוקים לעורך דין טוב, וכנראה שלא לשווא הגעתם לאתר שלנו. עו"ד משה קריסי ושות' הינו משרד עורכי דין, (יוצאי רשויות המס) המספק שרות משפטי בתחום חשבוניות פיקטיביות, המוכח ומוכר בתחום אשר ייתן לכם את הייצוג המשפטי הטוב ביותר, עם אדיבות וייצוגיות. פנו אלינו כאן באתר או בטלפון המצורף ונחזור אליכם בהקדם.

מאמרים באותו נושא

עונש על העלמת מס
עונש על העלמת מס

עבירות מס – הענישה וכיצד מתמודדים? עבירות מס הן עבירות שבשנים האחרונות הענישה לגביהן הוחמרה באופן משמעותי. החמרת הענישה היא פועל יוצא של מאבק ארוך

קרא עוד »
קיזוז חשבוניות פיקטיביות
קיזוז חשבוניות פיקטיביות

הטיפול בנושא של חשבוניות פיקטיביות הפצתן וקיזוזן נמצא כיום בראש סדר העדיפויות של ראשי רשות המיסים, מדובר בתופעה נרחבת שגורמת נזק לקופת המדינה של מליארדי

קרא עוד »