Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 20 ביקורות
js_loader

עורך דין נדל"ן

משרדנו עוסק בתחום חוזי הנדל"ן, מעבר לחשיבותו של חוזה נדל"ן והשמירה על הזכויות הקנייניות  של הצדדים בעסקה, במשרדנו בשל היותנו עוסקים בתחום המיסים אנו פועלים כך תוך שימת דגש על היבטי המס הכרוכים העסקת נדל"ן. נשמח לסייע בתחום זה!

נדל"ן הוא תחום יומיומי למדי – אנשים רבים שוכרים דירות, רוכשים קרקעות, בונים בתים וכן הלאה. עם זאת, כולנו שמענו סיפורים על ההוא שקנה קרקע מעוקלת מבלי לדעת, או ההיא שרכשה דירה חדשה מקבלן עם ליקויים ופגמים רבים. על מנת להימנע ממצב בו אתם משקיעים את כל חסכונותיכם בנדל"ן שאינו יכול להניב עבורכם שום תועלת או תמורה כלכלית. היעזרו בעורך דין נדל"ן בטרם קבלת החלטות דרמטיות, וכך תבטיחו כי אתם פועלים בצורה הבטוחה ביותר, אשר תחסוך לכם כסף רב בעתיד.

מה זה בכלל נדל"ן?

שאלה מצוינת! רבים מאיתנו מכירים את המונח היטב אך לא יודעים מהן המילים שמסתתרות מאחורי ראשי התיבות. ובכן, התשובה היא, למרבה ההפתעה – בארמית: נדל"ן זה נכסי דלא נידי, כלומר – נכסים שאינם נעים או נדים. או כפי שאומרים בעברית: מקרקעין.

ומהו מקרקעין? "מקרקעין הם נכסים שאינם מיטלטלין. דהיינו קרקע, כל הבנוי והנטוע עליה. על פי רוב ההגדרות, כוללים המקרקעין כל דבר המחובר לקרקע חיבור של קבע, ויש אף הגדרות הכוללות דברים המחוברים חיבור זמני. לישות בעלת הבעלות במקרקעין יש זכות להחזיק במקרקעין ולעשות בהם עסקאות. הבעלות על מקרקעין חלה גם מתחת לפני הקרקע, וגם מעל הקרקע למעט מעבר אווירי מעל הקרקע". (מתוך ויקיפדיה).

כלומר, התחום הקרוי כנדל"ן, למעשה מתייחס למקרקעין – אופן הסדרתו, הגדרתו, הבעלות עליו וכן הלאה.

עורך דין נדל''ן
עורך דין נדל"ן

מה ההבדל בין נדל"ן למיטלטלין?

"מיטלטלין הוא כל רכוש פרטי מוחשי שהוא נייד, זאת בניגוד למקרקעין (קרקע וכל המחובר אליה) שהם נכסים לא ניידים (נכסי דלא ניידי- נדל"ן). מיטלטלין הם אותם עצמים שאינם נמכרים יחד עם מכירת קרקע" (מתוך ויקיפדיה).

ברמת הפשטה גבוהה, ניתן להגדיר את ההבדל בין נדל"ן למיטלטלין כך: נדל"ן הוא מקרקעין, אשר משמו כן הוא – מחובר לקרקע ואינו נייד. דוגמאות לנדל"ן – בית, בניין, קרקע, שדה חקלאי וכן הלאה.

לעומת זאת, מיטלטלין הוא נפרד מהקרקע ואינו מחובר אליה. מיטלטלין יכול להיות חפץ קטן ופשוט, כמו טלפון נייד, וגם עצם גדול וכבד – כמו רכב.

הבחנה בין מיטלטלין למקרקעין היא חשובה לשם הפרדה בין השניים, כיוון שכל אחד מצריך הסדרה אחרת ורישום אחר. לדוגמא, יש לרשום הערות על המקרקעין ברישום המקרקעין (הידוע גם בתור ה"טאבו") על מנת להסדיר את הזכות הקניינית על המקרקעין כחוק, בעוד רוב סוגי המיטלטלין אינם מצריכים רישום, ועצם ההחזקה בהם מספיק על מנת להוכיח בעלות.

למה צריך עורך דין נדל"ן?

דיני הקניין ככלל, ודיני המקרקעין בפרט, הם תחומים משפטיים סבוכים ומורכבים שאדם ללא הכשרה משפטית יתקשה לשלוט בהם. ישנם כמה תחומים בהם מומלץ במיוחד להיעזר בעורך דין המתמחה בנדל"ן:

רכישת נכס נדל"ן

רכישת נכס נדל"ן הינה מסובכת יותר ממה שהיא נדמית. קודם כל, חשוב לעמוד על כך שרכישת מקרקעין הינה לרוב רכישה יקרה מאוד, אשר מצריכה חלק נכבד מחסכונותיו של הקונה. על כן, בשום פנים ואופן יש להקל ראש בחשיבות העסקה הזו, ומומלץ בחום רב להיעזר בעורך דין נדל"ן שיוכל להבטיח כי מדובר בעסקה הנכונה ביותר עבורכם.

ישנן בעיות רבות שעשויות לעלות מרכישת דירה ללא ליווי משפטי – גילוי ליקויים בדירה, אי התאמתה של הדירה לתוכניות הבנייה המקוריות, דירה שמגיעה יחד עם שוכר מוגן שלא צפיתם וחמור מכל – רכישת דירה אשר רשומה כבר על שמו של אחר. כל אלו עשויים להוביל לבזבוז כסף וזמן, ולא פחות חמור מכך – לעוגמת נפש רבה.

לכן, בבואכם לגשת לרכישת דירה המוצאת חן בעיניכם, מומלץ מאוד להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום על מנת להבטיח כי אתם דואגים לעצמכם להגנה משפטית מקסימלית שתמנע צרות בעתיד.

מכירת נכס נדל"ן

בדומה לרכישת נכס נדל"ן, גם כאשר אתם מוכרים נכס נדל"ן עליכם לוודא כי אתם מבצעים את העסקה הטובה ביותר, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה משפטית. תרצו להבטיח כי בהתחייבויות השונות שאתם נותנים אינכם יוצרים קרקע פורייה לתביעה או להתרשלות מצדכם.

בנוסף, יש נושאים רבים שמומלץ להיוועץ עליהם במסגרת מכירת נכס יחד עם עורך דין נדל"ן, כמו הקלות מס אפשריות, אופן רישום הנכס לפני ואחרי המכירה וכן הלאה.

תביעה על בעלות

רכשתם דירה או קרקע? מזל טוב! לצערנו הרב, רבים קונים מקרקעין ורק אחר כך מגלים כי הוא בכלל רשום על שמו של אחר ואולי אפילו בהחזקתו. במקרים אחרים הקונים מגלים כי יש על הנכס עיקול או שיעבוד. במקרה כזה, הסיטואציה מסתבכת, שהרי עליכם להוכיח שאתם הבעלים החוקיים, או לתבוע פיצויים מהמעוולים הרלוונטיים במקרה בו נעשה לכם עוול.

במקרה של תביעת על בעלות או תביעת פיצויים, היעזרו בעורך דין נדל"ן על מנת לוודא מה הזכויות שלכם ומה מגיע לכם.

הסכמי שיתוף

אנשים רבים חולקים מקרקעין משלל סיבות שונות – רכישה משותפת, ירושה וכיוצא בזאת. לצערנו, כאשר השיתוף נעשה שלא מרצונם המלא של השותפים בשל ירושה או נסיבות אחרות שהביאו אותם לשותפות הזו, או אפילו במקרים רבים של סכסוך שנגלע בין שותפים שבחרו בשותפות, נוצרים קשיים רבים בתפעול השטח המשותף וכך נוצרת קרקע פורייה לתביעות וסכסוכים משפטיים ארוכים ויקרים.

בעיה זו מסתבכת אף יותר כאשר ישנו איסור לחלק את השטח (פרצלציה) בין השניים.

לכן, ההמלצה הטובה ביותר היא ליצור קשר עם עורך דין נדל"ן עוד בטרם התקשרתם בהסכם שיתוף, על מנת לוודא שהסכם השיתוף מתאים עבורכם, עבור צרכיכם ובהתאם לחזונכם באשר לאופן השימוש בנכס. עורך דין נדל"ן יוכל לנסח עבורכם את הסכם השיתוף הטוב ביותר.

אם כבר נפל דבר והסתבכתם עם שותף בעייתי או הסכם שיתוף פוגעני, אל תוותרו -צרו קשר עם עורך דין נדל"ן אשר יוכל להסביר לכם על הזכויות שלכם ולפעול יחד עמכם למיגור הבעיה.

מלבד רכישת ומכירת נדל"ן, הסכמי שיתוף וכן הלאה, ישנם עוד עשרות מקרים בהם עדיף שיהיה עורך דין נדל"ן לצידכם, כמו סכסוך במסגרת ניהול בית משותף, חוזה שכירות ועוד. ככל שאינכם בטוחים אם עורך דין נדל"ן יכול לעזור לכם בסוגיה שעמה אתם מתמודדים, צרו קשר ללא התחייבות על מנת להיוועץ, ועורך הדין יוכל ליידע אתכם על זכויותיכם.

עורך דין נדל"ן מומלץ

בבואכם לשכור את שירותיו של עורך דין נדל"ן, ודאו כי אתם נעזרים בעורך דין מיומן ומנוסה, אשר מחזיק בניסיון רב שנים בתחום ומכיר את השוק הישראלי היטב. עורך דין חכם ואיכותי הוא המפתח לניהול עסקת נדל"ן מוצלחת ויעילה, אשר תעניק לכם רווח כלכלי ותיעשה בצורה המיטיבית הן מבחינה כלכלית והן מבחינה משפטית.

משרד עורך הדין משה קריסי מזמין אתכם ליצור קשר בהקדם על מנת שנוכל ללוות אתם בהליכים השונים עמם אתם מתמודדים, ולהבטיח כי כל עסקת נדל"ן שאתם עושים תתבצע על הצד הטוב ביותר. 

מאמרים באותו נושא