על חשיבותו של עורך דין מיסים!

על חשיבותו של עורך דין מיסים!

מדוע חשוב להתייעץ עם עורך דין מיסים?

ידע הוא כח!

מס הוא תחום שחשוב להבין בו על מנת להתנהל נכון מהבחינה המיסוית. אף אחד לא רוצה לגלות לפתע שהוא ביצע עבירת מס בלי כוונה או להתמודד עם ההשלכות בביצוע עבירת מס שנחשבת עבירה פלילית רק כי הוא לא הגיב בזמן או בדרך הנכונה על פי חוק.


מי שיכול לסייע לכם בהכרות עם עולם המס ובצד המשפטי של עולם המיסוי הוא עורך דין מיסים אשר התמחותו היא בייצוג לקוחות בפני רשויות המס.עורך דין מיסים העוסק ומומחה בתחום המיסים הוא איש מקצוע שהוא בעל הכרות מעמיקה עם שיטות הפעולה של רשות המיסים, החוקים והתקנות בתחום – ידע מקצועי עדכני שיכול לעשות הבדל משמעותי בהתנהלות שלכם מול הרשות.

באילו מקרים כדאי לערב עורך דין מיסים ?

ככלל התעסקות למול הרשות המיסים כאמור מצריכה מוערבות של איש מיסים, עורך דין מיסים, המומחה בתחום המיסים, בדרך כלל רואה החשבון מטפל בסוגויות מיסים שוטפות ובליווי מקצועיף אך כאשר מדובר בסוגיות מס מורכבות שהחוק והתקנות אינם נהירים דיים ואינם מעניקים תשובות ברורות.

בשל החשש מטעויות בייעוץ וגם בשל החשש מנקיטת הליכים פליליים במקרה ומדובר בתכנון מס אגרסיבי או מורכב,  נדרשת במקרים רבים, חוות דעת מיסויית משפטית שנערכת על ידי עורך דין מיסיםמומחה במיסים.

 הקדימו תרופה למכה – גילוי מרצון 


ידע שווה כוח ויש דברים שחשוב לדעת על מנת להימנע מטעויות הרות גורל. למשל, סוגי עבירות מס ומה נחשב לעבירת מס ומהם העונשים הצפויים למי שביצע דבר עבירה?

ניתן לסווג את עבירות המס לשני סוגים: עבירות מס טכניות שאלה הן עבירות המתייחסות לטעויות טכניות שבוצעו בלי יודעין ומחוסר תשומת לב. לרוב מדובר בעבירות שקשורות לטעויות בחישובים. עבירת מס מהותית הינה עבירה מהותית שבוצעה ביודעין ומכוונה תחילה בין אם אי דיווח על הכנסות והעלמה מכוונת של חשבוניות. בשל חומרתן של עבירות מס מהותיות אלה יכולות להגיע לאישום פלילי, קנס כבד ועד 7 שנות מאסר בפועל. עבירת מס טכנית יכולה להסתכם בקנס כספי ועד מאסר של שנתיים ובנסיבות אלה קיים גם תהליך של גילוי מרצון המאפשר לדווח באופן רטרואקטיבי על הכנסות שלא דווחו וכך להימנע מאישום פלילי, בכפוף לנהלים של רשות המיסים.

עו”ד מיסים יידע לכוון אתכם בניהול תהליך גילוי מרצון במידה ותימצאו מתאימים להליך זה. כך למשל, קיים נוהל גילוי מרצון מקוצר המאפשר לקבל תשובה מוקדמת וכן הליך גילוי מרצון אנונימי שמאפשר לכם שלא לחשוף את זהותכם בהגשת הבקשה. המעורבות של עורך דין זה מורגשת גם במידה ומתקבלת בקשתכם לגילוי מרצון בכל הנוגע לניהול מו”מ מול הרשות אודות גובה התשלומים וכדומה.


לפי חוק מס ערך מוסף יש לשלם מע”מ על כל עסקה – כיום בגובה של 17%. עוסקים שאינם משלמים מע”מ עוברים על החוק ולכן חשוב גם במקרה זה לקבל ייעוץ משפטי אודות הסוגים של עבירות מע”מ – טכניות ומהותיות ולהבין מהן האפשרויות שעומדות לרשותכם על מנת להיחלץ מעמידה לדין והפחתת הקנסות. במקרה ומדובר בעבירת מס מהותית העונש יכול להגיע לקנסות כבדים מאוד ואף למאסר של עד 7 שנים בפועל.


אם הנכם מקיימים קשרי מסחר או יש לכם עסקים מעבר לים, חשוב שתכירו את התקנות הנוגעות להעברת כספים לחו”ל.

בין אם אתם עומדים להשקיע בחו”ל או כבר משקיעים וחשוב לכם לפעול על פי הכללים – מומלץ להיוועץ בעו”דמיסים בעל ניסיון וידע ספציפי בתחום המיסים.

שתף

כתיבת תגובה