Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 20 ביקורות
js_loader

נוהל גילוי מרצון 2019 – הזדמנות אחרונה להכשרת הון שחור

מהו הליך גילוי מרצון ולמי הוא מיועד?

נוהל גילוי מרצון מיועד לאזרחים, תושבי מדינת ישראל שלהם הכנסות לא מדווחות בארץ ובחו"ל אשר מעוניינים לבצע הליך של הסדרת הדיווחים תוך הימנעות מנקיטת הליכים פליליים נגדם. הנוהל שפורסם על ידי רשות המיסים ואשר תוקפו 31.12.2019, מיועד גם לבעלי עסקים בעלי תיקים במס הכנסה ומע"מ וכן לשכירים ובעלי מניות, וכן לאנשים המחזיקים בנכסים פיננסיים מניבים אשר בבעלותם או שהתקבלו בירושה כאשר הפירות (ההכנסות) לא מדווחות לרשות המיסים.

מדובר בנוהל יחודי, אשר  יש לו תאריך תוקף.

האם הנוהל מתאים ויכול לחול, על כל אזרח-תושב?

נוהל גילוי מרצון 2019 קובע תנאים מקדמיים לכניסה להליך ולהתחייבות רשות המיסים שלא לנקוט כנגד האזרח בהליכים פלילים, חלק מהתנאים הם:

א. כי הליך גילוי מרצון יהיה כן ומלא ויעשה בתום לב, קרי חשיפה מלאה.

ב.  כי במועד הפניה לגילוי מרצון לא נערכה חקירה או בדיקה בעניין המבקש או שאין בידי הרשות מידע על המבקש, לרבות בן הזוג וחברות שבשליטתם!

על התנאים המלאים ניתן לקרוא בקישור המצורף:

https://taxes.gov.il/incometax/documents/giluimerazon/noal_giluy_2017_acc.pdf.

נוהל גילוי מרצון 2019- הזדמנות אחרונה להכשרת הון שחור.
נוהל גילוי מרצון 2019- הזדמנות אחרונה להכשרת הון שחור.

מדוע חשוב כעת לבצע הליך גילוי מרצון?

לאחרונה אושרו תקנות CRS המאשררות את הצטרפותה של  מדינת ישראל למערכת חילופי מידע  בינלאומית בין רשויות המס השונות באותן מדינות. נכון להיום ישנן כ-100 מדינות ביניהן ישראל החתומות על תקנות חילופי המידע, תקנות אלו נכנסו לתוקף בישראל כבר בחודש 4/19, והמועד שנקבע לתחילת העברות המידע החל בחודש 7/19.

 

משמעות הליך גילוי מרצון לישראליים המחזיקים בנכסים פיננסים בחו"ל?

לאחרונה אושרו תקנות CRS המאשררות את הצטרפותה של  מדינת ישראל למערכת חילופי מידע  בינלאומית בין רשויות המס שונות ברחבי הגלובוס. נכון להיום ישנן 100 מדינות ביניהן ישראל החתומות על תקנות חילופי המידע. נציין כי תקנות אלו נכנסו לתוקף בישראל כבר בחודש 4/19, והמועד שנקבע לתחילת יישומן של תקנות חילופי המידע נקבע לחודש 7/19.

לפיכך מכניסתן של תקנות חילופי המידע ותחילת ישומן ישנה משמעות רבה לגבי אותם ישראלים המחזיקים בנכסים פיננסיים בחו"ל לרבות חשבונות בנקים להליך גילוי מרצון. מעתה למעשה ישנו חשש לחשיפה מיידית של אותם ישראליים המחזיקים בחשבון בנק בחו"ל לא מדווח ולכן, כיום יותר מתמיד יש להקדים ולערוך בקשה לגילוי מרצון בהתאם לנוהל הקיים המסתיים בסוף שנת 2019, ועל כך נאמר, יפה שעה אחת קודם!

על פי מידע ופרסומים מעת לעת של רשות המיסים ישנם ישראלים רבים המחזיקים כספים ונכסים "לא מוצהרים", אם בישראל ואם בחו"ל. המידע המצוי כיום מבוסס ברובו על חשיפות רשימות של חשבונות של ישראלים (פנמה וכיוצ')אך כעת בעקבות תקנות חילופי המידע הוא עשוי להתרחב ולכלול מידע על ישראלים נוספים המחזיקים או שהחזיקו בעבר בחשבונות בנק בחו"ל.

כל אותם ישראלים המחזיקים נכסים שכאלה נמצאים כעת בסכנת חשיפה מיידית על כל המשתמע מכך. ועל כן חשיבותו של נוהל גילוי מרצון 2019 הוא קריטי לעניינם.

יש לציין עוד, כי להכללתן של חלק מעבירות המס בחוק איסור הלבנת ההון כעבירות מקור, עשויה להיות השלכה חמורה, ואי גילוי העבירה צפויה להוביל לכך שמעלים המס יהיה צפוי לענישה חמורה ואף במקרה שחוק הלבנת ההון החדש יחול עליו אף להחרמה (חילוט) של הרכוש והנכסים ועל כן גם מסיבה זו, יש להקדים ולמהר ולהגיש בקשה בטרם הדבר יהיה מאוחר.

 

מדוע רצוי לבצע הליך גילוי מרצון באמצעות עורך דין מיסים?

הליך מגילוי מרצון, מהותו ועניינו חשיפת מקורות הכנסה, הכנסות לא מדווחות לרשות המיסים שעניינן עבירות מס. אי דיווח מלא או  אי דיווח כלל על הכנסות חייבות היא עבירת מס, עבירת פלילית חמורה.

בשל היותה של עבירת המס, עבירה פלילית ישנה חשיבות רבה כי הגשת בקשה תעשה בליווי של איש מקצוע עורך דין מומחה מיסים הבקיא והיחיד שמוסמך לייצג הן בפן הפלילי והן בפן המיסויי.

פניה והגשת בקשה ללא ליווי של איש מקצוע מתאים עשויה במקרים מסויימים להביא לתוצאה של דחיית הבקשה עם כל המשמעויות בעניין זה לרבות המשמעות הפלילית. מעבר לכך, תפקידו של עורך דין מיסים הוא לייצג ללא מורא את הלקוח/ה בהמשך התהליך תוך מיצויי הזכויות מול רשות המיסים בגיבוש הסכם המס הטוב והנכון ביותר עבור הלקוח.

 

מחלקת גילוי מרצון במשרדנו.

למשרדנו ניסיון עשיר בניהול הליכי גילוי מרצון למול רשות המיסים וכן ייצוג ככלל למול רשויות המס בסוגיות מס מורכבות. המשרד מצטיין בחדשנות וביצירתיות במלאכת העבודה בתחום המיסוי.

מקים ומנהל המשרד, עו"ד ויועץ המס, משה קריסי, יוצא רשות המיסים, ניהל בעברו מחלקת מיסים באחד ממשרדי רו"ח הנחשבים. עו"ד קריסי  בעל ניסיון וידע מצטבר בתחום המיסים של למעלה מ20 שנים.

הניסיון והידע הרב של עורך דין ויועץ המס משה קריסי, הן בעבודתו ברשות המיסים והן כמייצג למול רשות המיסים במאות הליכים ודיוני שומה הקנו לעורך דין  ויועץ המס קריסי כלים רבים ומגוונים המשרתים כיום  את לקוחות המשרד.

למשרד ישנו ידע וניסיון רב הן בתחום המיסוי המקומי והן בתחום המיסוי הבינלאומי. הידע והניסיון מאפשרים למשרדנו להעניק את מיטב השירות ולהשיג עבור לקוחותינו תוצאות מס מטיבות באופן משמעותי וניכר והכל תוך שמירה על נאמנות ודיסקרטיות מלאה.

באם אתה בעל נכסים או חשבון בנק בחו"ל לא מדווח? באם ישנה הכנסות לא מדווחות מעסק או אחר? נוהל גילוי מרצון רלוונטי לגביך? באם ברצונך להימנע מהליך פלילי ? פנה כעת, לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות עם משרדנו אותה ניתן כעת לקבוע גם באמצעות הווטסאפ במספר 054-3974412.

מאמרים באותו נושא